digitalni.eu

BLOG

Počítadlo řad Knit Pro - digitální | Vlněné sestry
Prized possessions” My collection of Famicom prizes. Set of 4 Disk Kun prizes, Punch Out, and Recca Summer Carnival '92 : gamecollecting

Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Děkujeme za dobrou spolupráci a přejeme Vám šťastný a úspěšný rok 2021 Přejeme Vám radostné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku. příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví a mnoho štěstí a spokojenosti. za Vaši důvěru a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.
to vám přeje provozovatel webu Petr Beran
Co jsou Vánoce? 25. prosince se slaví narození Ježíše Krista. Při sčítání lidu v římské říši se vydal Josef s Marií z Nazareta do Betléma. Maria tam v chlévě porodila syna, protože jinde nebylo místo…  Tak se narodil dlouho očekávaný Boží syn, jehož jedním z jmen je „Bůh s námi“. Vánoce nejsou o idylce, ale znamenají, že Bůh k nám přišel, aby se s námi solidarizoval, aby s námi zůstával ve všech našich situacích, a aby každému z nás otevřel cestu k životu, k lásce, k radosti, k Bohu. Přejeme vám radostné a pokojné Vánoce!
 


Jesličky: Bůh nezůstal v nebi

Jesličky připomínají jednu podstatnou skutečnost, že totiž Bůh nezůstal neviditelným v nebi, ale přišel na Zem, stal se člověkem, dítětem. Jesličky jsou aktuální více než kdy dříve ve světě, kde se vyrábějí zbraně a obrazy násilí pronikají do očí a srdcí. Jesličky jsou naopak rukodělným obrazem pokoje. 
Adventní čas aneb 22 rad a tipů, jak připravit krásné Vánoce
Advent začíná, Vánoce se blíží. Každý rok v tento čas většinu z nás podvědomě přepadnou obavy a pochybnosti, jestli všechny přípravy na Vánoce zvládneme včas a bez újmy na zdraví. Všechny dárky se nedají koupit najednou, stejně jako během posledního předvánočního víkendu nevygruntujeme celý byt a nenapečeme devatero druhů cukroví. Proto jsme pro vás připravili 22 nápadů, tipů a dobře míněných rad, jak proplout adventním časem s úsměvem a dobrou náladou a jak všechen předvánoční shon zvládnout s nadhledem a se sluncem v duši.SDÍLETUložitDISKUZEZKOPÍROVAT ODKAZ NA TENTO ČLÁNEK
1. První adventní neděle
Advent letos začíná v neděli 1. prosince. Ráno otevřeme první okénko v adventním kalendáři a až se setmí, rozsvítíme první svíčku na adventním věnci, která symbolizuje naději. Přes den můžeme zajít na vánoční trhy, dát si svařák, sáček horkých kaštanů a nasát tu správnou sváteční atmosférou předvánočního času. Večer se pak můžeme podívat na zbrusu novou českou pohádku s Karlem Gottem.
2. České Vánoce bez cukroví? To ne!
Na začátku adventu si dobře rozmyslíme si, kolik druhů a jaké množství cukroví budeme péct. Zavzpomínáme, které druhy jsou každý rok okamžitě pryč a které naopak ne. Podle toho se zařídíme. Každý máme své rodinné recepty, které se dědí z generace na generaci, ale co třeba upéct cukroví podle horoskopu nebo se poohlédnout po nejlepších receptech na webu Prima Fresh.
Krásné Vánoce všem čtenářkám i čtenářům | Femina.cz
3. Seznam vánočních dárků
Určitě se vyplatí udělat si seznam, koho a čím míníme na Vánoce obdarovat a kolik chceme utratit. Raději se zeptáme rovnou, co by si naši blízcí přáli, než abychom překvapili nechtěným dárkem, zejména teenagerům udělá radost spíše dárkový voutcher než svetr, podle nich naprostý shit. Kdo rád tvoří, vyrábí a kutí, měl by potěšit rodinu originálním dárkem. Hodně inspirace je na našich stránkách.
4. Předvánoční úklid
Kdo má pocit, že se bez předvánočního gruntování neobejde, ať se do něj pustí. Ale je fakt, že vánoční pohoda docela jistě nezávisí na oknech bez kocourů. Dokonale naleštěný byt nám do duše klid nevnese, zatímco třeba společné chvíle s rodinou nebo přáteli ano.
5. Zapomenutá česká tradice
Dříve 3. prosince podvečer chodívaly Barborky, tajemné předvánoční bytosti. Zahalené bílé postavy přišly k domu, zaklepaly na okno, tiše vstoupily, na nic se nevyptávaly, rozdaly hodným dětem cukroví, zlobivé vyšlehaly metlou a zase beze slova odešly.
Vánoce web - Rango Plzeň
6. Barbory a barborky
4. 12. je svátek sv. Barbory, tak všem Barborkám, Bárám a Baruškám nezapomeneme popřát štěstí. Když půjdeme okolo třešně, višně, jabloně, meruňky, švestky nebo zlatice, utrhneme si větvičku a dáme ji doma do vázy. Pokud barborka, jak se jí říká, vykvete na Štědrý den, tak podle tradice do roka stane před oltářem dívka, která ji utrhla. V některých krajích z rozkvetlých barborek usuzovali na konec zimy – tedy čím dříve větvičky rozkvetly, tím dříve přijde jaro a naopak. A kdo chtěl mít plný měšec, dával barborku rozkvést spolu se smrkovou nebo borovou větvičkou. Když barborka rozkvetla, peněz bylo dost, když ne, tak ne. I když nevěříme na pověry, budeme mít v bytě něžnou vánoční dekoraci.
7. Mikuláš nejen pro děti
Koupit sladkosti nebo vyrobit drobné dárky na Mikuláše bychom měli nejen pro své potomky, ale taky pro dospělé členy rodiny i kolegy a přátele, neboť přece každého potěší mikulášský dáreček. Večer 5. 12. chodí Mikuláš s čertem a andělem! Ale protože už máme připravenou nadílku, můžeme se vesele bavit. 
8. Druhá adventní neděle
Pokud ještě nemáme, vyzdobíme byt vánočními dekoracemi, ty se zaslouží o ještě svátečnější adventní atmosféru. A večer zajdeme na adventní koncert a rozsvítíme druhou svíčku na adventním věnci, symbolizující mír.
9. Kontrola vánočních dekorací
Zkontrolujeme zásoby a stav vánočních dekorací. Předejdeme tak nemilému štědrovečernímu překvapení, protože rozbité ozdoby, stojan na stromek nebo figurky v betlému by nás mohly na poslední chvíli zaskočit. S předstihem nakoupíme prskavky, františky, purpuru a svíčky.
10. Nezapomínáme na ptáky
Ať bydlíme v domku, v bytě, na venkově, nebo ve městě, neměli bychom zapomenout na krmítko pro ptáčky. Lze ho dát jak na zahradu, tak třeba do městského parku či na parapet. Opeřencům chutnají především semínka slunečnice, prosa, konopí, máku, lnu či řepky.
Vánoce s Radiem Zlín | Radio Zlín
11. Jmelí přináší štěstí
Zelené, pozlacené či postříbřené jmelí zajišťuje štěstí a ochraňuje dům. Ale pozor, jmelí přinese štěstí pouze tomu, kdo ho dostane jako dárek, takže si promyslíme, komu letos jmelí darujeme. Čím víc bílých kuliček na jmelí je, tím víc štěstí přináší.
12. Sázka na přírodní sedativa
Pokud jsme si na předvánoční víkend naplánovali pečení nebo velký úklid, naordinujme si před spaním šálek heřmánku. Spolehlivě nás uklidní a uspí. Trochu jako sedativum působí meduňka, lístky si můžeme dát do vody i do salátu. Mateřídouška dokáže přičarovat dobrou náladu. Stačí si prý jen vybavit její vůni a už se přeneseme na letní rozkvetlou louku.
13. Lucky kdysi kontrolovaly čistotu domu
13. 12. slaví svátek Lucie, tak všechno nejlepší! Dříve k tomuto datu patřila obchůzka Lucek. Byly to ženy celé v bílém hávu se začerněnými obličeji. Jejich obchůzka spočívala v kontrole práce a čistoty ve stavení.Lucky chodívaly se srpem, metlou či husím brkem a upozorňovaly na nepořádek a špínu v domě. My dnes víme, že před pečením nemá úklid příliš smysl, tak nás Lucky nerozhodí.
Vánoce v Řecku | Greece-Tours.cz - specialista na Řecko
14. Minutka na protažení těla
Například v mezičase, než se upeče další várka cukroví, si můžeme protáhnout tělo. Minutka na uvolnění se najde vždycky. Postavíme se, zhluboka se nadechneme a zatneme co nejvíce pěsti, hýždě – zkrátka všechny svaly na těle. Po zhruba 10 vteřinách pomalu vydechujeme a napětí povolujeme. Několikrát to celé zopakujeme.
15. Třetí adventní neděle
Do Vánoc už moc času nezbývá, a tak si uděláme kompletní seznam ingrediencí, které budeme potřebovat k přípravě štědrovečerní večeře. Je třetí adventní neděle, zapálíme už třetí svíčku na adventním věnci, které znamenaná přátelství.
16. Jak skladovat vánoční cukroví
Všechno vánoční cukroví už máme napečeno, tak ho uložíme dobře zabalené na chladném a vlhkém místě. Nejdůležitější je teplota – musí být mezi 10 až 15 °C, a to stálá, nesmí se měnit. Aby se všechno cukroví do Štědrého dne opravdu správně rozleželo, vložíme do krabice rozkrojené jablko, které pečivu předá vlhkost.
17. Hurá na nákup
O Vánocích obecně - Milujivánoce.cz
Do Ježíška zbývá už jen týden, možná by stálo za to vydat se na velký nákup. Vyrazíme ale brzy ráno nebo až pozdě večer. Návaly koupěchtivého obyvatelstva v přeplněných nákupních centrech by nám mohly zkazit sváteční předvánoční náladu.
18. S úsměvem jde všechno líp
Neberme všechny předvánoční přípravy smrtelně vážně! Je potřeba se smát, a to i tehdy, když nám zrovna není do smíchu. Třeba i bez zjevné příčiny nebo sami sobě. Jedna minuta smíchu totiž znamená pro organismus totéž co 45 minut fyzické relaxace. Při smíchu vznikají v mozku endorfiny, které uvolňují napětí, působí proti stresu. Smích spolehlivě rozhýbe celé tělo. Při intenzivním smíchu potřásáme hlavou a břichem a pohybujeme přitom vnitřním svalstvem. Pro všechny orgány je to výborný tělocvik.
19. Jak zabalit vánoční dárky
Poslední šance doma ještě uklidit, udělat nepečené cukroví a pořídit poslední dárky. Pokud nemáme dost fantazie a trpělivosti na balení dárků, koupíme dárkové krabice a tašky nebo si ty největší (není myšleno pouze rozměrově) dárky necháme zabalit. Ale nejosobnější je vlastnoruční balení dárků.
Kdy budou Vánoce a Silvestr, zavřené obchody | Finance.cz
20. Odřízněme se od okolního světa
Poslední páteční večer před vánočními svátky věnujeme jen a jen sobě, odpojíme se od okolního světa, vypneme mobil, tablet, počítač, televizi, rádio, zhasneme světla… doslova utlumíme svůj život. Stačí pouhá hodinka. Čeká nás pěkný frmol, tak musíme nabrat energii.
21. Vánoční stromeček
Pořídíme si vánoční stromeček odpovídající rozměrům stojánku, který máme doma. Ne všichni mají doma pilu a sekyru a pižlat kmen stromku nožem se moc nedá.
22. Čtvrtá adventní neděle
Štědrý den je na dohled na adventním věnci hoří i čtvrtá svíčka jménem Láska. A ve znamení lásky, přátelství, míru a naděje bychom měli prožít nejen poslední adventní neděli, ale i celé Vánoce. Kdo se Ježíška nemůže dočkat, může si zkrátit čas čekání výběrem vánočních pohádek a filmů ze svátečního programu FTV Prima. Tak šťastné a veselé! 
Vánoční stromek
Skočit na navigaciSkočit na vyhledáváníNejvětší německý vánoční strom v roce 2008 před frankfurtskou radnicí
Vánoční stromek, také vánoční strom či vánoční stromeček, je ozdobený strom, obvykle stálezelený jehličnan jako smrk pichlavý, smrk ztepilý, borovice černá nebo jedle kavkazská, který je jedním ze symbolů Vánoc. Tradice zdobení stromku pochází z území Baltu a Německa a původně byl ozdoben jablky, ořechy a jinými potravinami. V 18. století se přidala tradice zdobení svíčkami. V domácnostech se zdobí malé stromky, které mohou být také nahrazeny umělými stromky, zatímco ve městech se staví velké veřejné vánoční stromy v průběhu adventu.
Obsah
1Historie1.1Vánoční stromek v Česku
1.2Vánoční stromek ve Spojených státech
2Odkazy2.1Reference
2.2Literatura
2.3Související články
2.4Externí odkazy

Historie[editovat | editovat zdroj]
První publikovaný obrázek vánočního stromku v knize od Hermanna Bokuma z roku 1836Kresba vánočního stromku dánského malíře Viggo Johansena z roku 1891
Zavěšování ozdob na větve je starý polský lidový zvyk, který se datuje od slovanských pohanských tradic.
Vánoční stromky měly ochranitelskou funkci. Jedna z prvních zpráv o ozdobeném osvětleném stromku v místnosti je v brémské kronice z roku 1570. Nejdříve bychom jej našli v cechovních a řemeslnických domech. Stromek se také někdy zavěšoval nad štědrovečerní stůl, ovšem špičkou dolů. Takže můžeme říci, že dnešní stromeček je moderní. Ozdobené větve rozdávali i koledníci (větvičky stálezeleného jmelí jsou s Vánoci spjaty od 18. století).
Tradice zdobení stromku, jak ji známe dnes, pochází z Livonska (dnešní Estonsko a Lotyšsko) a Německa. Do domovů začala pronikat v polovině 17. století. V 18. století se přidala tradice zdobení hořícími svíčkami, které byly po nástupu elektrifikace nahrazeny vánočním osvětlením. Dále se rozšířila tradice do světa v 19. století. Ujímá se nejprve ve protestanských městech, poté na venkově. Katolická církev dlouho odolávala tomuto protestantskému zvyku a vánoční strom stál poprvé ve Vatikánu až v roce 1982.
Podle některých zdrojů byla tradice zdobení stromku převzata německými obchodníky a městy z tradice, vzniklé buď v Lotyšské metropoli Rize v roce 1510, případně v Estonském Tallinnu v roce 1441. V obou případech prý šlo strom, ozdobený členy Bratrstva černohlavých. Bratrstvo, v němž se ve středověku sdružovali obchodníci německého původu, chtělo bohatému a vzkvétajícímu hanzovnímu městu Rize k zimnímu slunovratu věnovat strom, jenž se pak měl podle tradice nastojato na místě spálit, aby se zapudilo zlo. Jehličnan byl však příliš velký, takže plameny by ohrozily okolní domy. A tak zatímco kupci probírali, co s nespálitelnou jedlí, děti ji ozdobily slámou, jablky a nitěmi. Načančaný strom se obyvatelům Rigy zalíbil natolik, že se zrodila každoroční tradice, jež posléze dobyla svět. Konšelé z Tallinnu ovšem hájí prvenství svého města argumentem, že Bratrstvo černohlavých vztyčilo nazdobený strom před tallinnskou radnicí už v zimě 1441 – tedy o 69 let dříve.[1]

Ačkoliv mnozí představitelé katolické církve považovali zejména v průběhu 19. století zdobení stromů za pohanský zvyk, další verze vysvětlující vznik tradice zdobení vánočního stromu vychází právě z křesťanských kořenů: na svátek Adama a Evy, tedy 24. prosince, se před kostely od středověku konaly hry připomínající prvotní hřích a právě strom se zavěšenými jablky byl ústřední „rekvizitou“ těchto her.[2]
Živě rostoucí stromy jsou zdobeny i v současnosti – za nejvyšší vánoční živý strom je považován několik staletí starý eukalyptový strom, rostoucí ve Styx Valley v Tasmánii, měřící úctyhodných 84 m. Aktivisté z JaponskaAustrálie a Kanady se jej snažili zachránit před těžbou dřeva a na nějaký čas se stal jejich domovem, 17. prosince 2003 jej vánočně ozdobili více než 3000 solárními světly.[3]
Vánoční stromek v Česku[editovat | editovat zdroj]
Vánoční strom na Staroměstském náměstí v roce 2016Raný příklad veřejného vánočního stromu pro děti nezaměstnaných rodičů v Praze, 1931
Česku poprvé postavil vánoční stromek pro své přátele v roce 1812 ředitel pražského Stavovského divadla Jan Karel Liebich na svém libeňském zámečku Šilboch. Nový zvyk se však začal prosazovat jen pozvolna, a to až ve 40. letech 19. století v bohatých pražských měšťanských rodinách.
Na vánočních trzích se sice začaly prodávat z Německa dovezené umělé stromečky vyřezané z kartonu nebo tenkých prkének, ale kupující o ně nejevili příliš veliký zájem. Více se ujaly živé stromečky, smrčkyjedličky nebo májky ozdobené sladkým pečivemperníkem a především ovocem – jablky nebo hruškamimandlemi či rozinkami. Zřejmě roku 1860 se na stromečku v Čechách poprvé rozsvítily lojové svíčky.[4]
Do venkovských stavení pronikaly ozdobené vánoční stromečky ještě pomaleji. Až do první světové války bývala v mnoha domácnostech pouze ozdobená smrková nebo jedlová větev.

Lidé doma mívají obvykle borovicejedlesmrky nebo umělé stromky.
Na náměstí ve městech se často umísťují velké veřejné vánoční stromy. Poprvé byl strom republiky postaven na brněnském Náměstí svobody v roce 1924 spisovatelem Rudolfem Těsnohlídkem. Pohnula ho k tomu událost, kdy s přáteli nalezli v zimě, v roce 1919, v bílovickém lese, prochladlé děvčátko.[5] Tento prožitek ho zasáhl natolik, že se o Vánocích rozhodl vztyčit na náměstí strom, a pod ním uspořádat sbírku na pomoc všem opuštěným dětem.[6]
Jedním z nejslavnějších českých vánočních stromů byl 24 metrů vysoký smrk z Beskyd, který ozdobil o Vánocích 1999 vatikánské Svatopetrské náměstí. 31 metrů vysoký vánoční smrk na pražském Staroměstském náměstí v roce 2003 spadl a zranil čtyři lidi.[7] V Praze se každý rok umisťuje vánoční strom na Staroměstském náměstí, většinou jde o smrk vysoký od dvaceti do třiatřiceti metrů.[8]
Rovněž rozšířené je vánoční zdobení živě rostoucích stromů. Nejvyššími živě rostoucími vánočně ozdobenými stromy v Česku jsou smrk v Mladkově 30,57 m (k 1. 12. 2013)[9], smrk na Kvildě 26,5 m, smrk ve Valašské Bystřici 24,75 m, smrk ve Žďáru nad Sázavou 22,47 m a smrk v Postoloprtech 20,46 m.[10]
Vánoční stromek ve Spojených státech[editovat | editovat zdroj]
Tradice vánočních stromů v Bílém domě (USAWashington) sahá podle některých zdrojů do poloviny 19. století, podle jiných na jeho konec. O výzdobu se stará první dáma. Od roku 1961 bývá výzdoba stromku vždy nějak tematicky zaměřená.
40x vánoční cukroví
Cukroví milujeme stejně jako vy! Rohlíčky, hvězdičky, srdíčka, kuličky… Upečete letos osvědčené kousky a oprášíte léty prověřené receptury nebo se s námi pustíte do experimentů? Klasika na našich svátečních stolech rozhodně nesmí chybět, bez těch by Vánoce nebyli Vánocemi. Přesto, nebo právě proto, vsadíme nejen na tradici, ale i na originální a neotřelé kousky. Protože rovnováha musí být zachována i při pečení cukroví. Letošních vánočních příprav už se nemůžeme dočkat. Naše cukroví totiž fakt stojí za to! 

Medvídci s mandlemi

Likérové pralinky s datlemi a rozinkami

Plněné švestky v čokoládě

Radčino linecké cukroví

Ořechovo-čokoládové řezy

Janiččiny křupavé vanilkové rohlíčky

Plněné karamelové bochánky

Kávové košíčky s minipusinkami

Linecká kolečka

Perníčky

Florentinské cukroví

Perníkové stromečky

Čokoládové dortíčky

Karamelové košíčky

Babiččiny trojhránky

Dvoubarevné pracny

Makovo-kokosový šnek a kuličky

Opilý perník

Mandlové hříbky

Citronovomandlová kolečka

Vanilkové rohlíčky

Oříškové vločky

Malinové makronky

Išelské karty

Florentinky

Skořicoví sněhuláci

Mušličky s ořechovou náplní

Marcipánové kuličky

Čertíci

Maruščiny suchárky

Daniny rohlíčky Touha

Milčiny macešky

Nikolina nepečená roláda

Pavliny žloutkové čtverečky

Zuzčiny medové řezy

Stániny čedarové sušenky

Darinčino vinné cukroví

Šárčiny pařížské rohlíčky

Plněný perník

Karamelové oválky

Vánoce

Digitální objekt

Pojem digitální objekt má v literatuře několik synonym. Nejvíce je tento termín využíván v počítačové vědě. Dále jsou užívány termíny jako elektronický informační zdroj, digitální informační zdroj. V oblasti knihovnictví je nejužívanější termín elektronický (digitální) materiál. Objevují se také termíny elektronický dokument, elektronická publikace nebo starší pojem počítačový soubor.[1]

Digitální objekt v digitální knihovně

Základní myšlenkou je, že digitální objekt je určitý sled bitů. Z podrobnějšího hlediska má digitální objekt určitou strukturu a nese informaci. Jeden digitální objekt může obsahovat mnoho typů obsahu. Je složen z těchto částí:

Digitalizace
 • handle – jedinečný identifikátor, vždy přítomný,
 • properties – vlastnosti digitálního objektu (metadata),
 • content – obsah v bitech,
 • signature – digitální podpis = zabezpečení autenticity obsahu,
 • transaction log – užití objektu (zápis o vyhledání objektu).[2]

Digitální objekty mohou být jednoduché nebo také může jít o skupinu digitálních objektů. „V repozitáři digitální knihovny mohou být uloženy výzkumné zprávy ve více formátech (PostScript, PDF) včetně jejich prezentací PPT, různé interpretace hudebního díla aj. Skupiny digitálních objektů mohou být reprezentovány buď jako složené objekty (composite objects), jejichž obsah zahrnuje soubor několika objektů nebo jako meta-objekty (meta-objects), jejichž obsah zahrnuje identifikátory pro soubor objektů.“[3]

Typy digitálních objektů

Digitální objekty se vyskytují v následujících typech:

 • textové digitální objekty,
 • obrazové digitální objekty,
 • zvukové digitální objekty,
 • video digitální objekty,
 • software digitální objekty,
 • trojrozměrné digitální objekty.[4]
Digitalizace v českých firmách - tlak kvůli koronaviru | Finance.cz

Digitální identifikátor objektu DOI

Jedná se o jedinečný a trvalý řetězec znaků přidělovaný digitálním objektům. Tímto identifikátorem můžeme označit také fyzický nebo abstraktní objekt. DOI identifikátor zůstává neměnný, zatímco URL identifikátor se může změnit. DOI zajišťuje, že stránka, na kterou se uživatel dostane přes tento identifikátor, je stránkou udržovanou jejím vydavatelem.[5]

 • Přihlásit se

Přechod na DVB-T2

Podívejte se kdy bude vypnuto DVB-T u vás >>

Co je to DVB-T2 – Plán přechodu na DVB-T2 – Termíny vypínání DVB-T – DVB-T2 set-top box – DVB-T2 televizor – DVB-T2 programy / Alternativy k DVB-T2 – Satelitní televize (DVB-S) – Internetová televize (IPTV)

Vysílače finálních DVB-T2 multiplexů – Multiplex 21 – Multiplex 22 – Multiplex 23 – Multiplex 24

Na jihu Moravy skončil DVB-T Multiplex 3, severněji pak DVB-T Multiplex 2

2.10.2020

Místo multiplexu 3 vysílá v Jihomoravském kraji finální síť 23 ve standardu DVB-T2, Multiplex 2 na severu Moravy nahradila finální síť 22.  Na jižní Moravě skončilo vysílán… číst více

Jaká bude chystaná „Pay TV“ Skylink Anténa+? Na set-top box ji nechytíte

30.9.2020

UVNITŘ CENA A PROGRAMOVÁ NABÍDKA: Spuštění prvního placeného televizního vysílání v Česku jdoucího pozemní cestou je už za rohem. Zeptal jsem se proto provozovatele na pár otáze… číst více

Česká televize dnes vypíná poslední vysílače DVB-T v Česku

30.9.2020

Jednu minutu před půlnocí 30. září dojde k vypnutí DVB-T vysílání multiplexu 1 České televize na kanálu 33 z vysílačů Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny.<… číst více

Multiplex 24 dnes zahájil vysílání v DVB-T2 v Moravskoslezském kraji

Nejenom e-shopy. Digitalizace se prosazuje i v kamenných prodejnách | BusinessInfo.cz

30.9.2020

Společnost Digital Broadcasting s.r.o. dnes, 30. září, zahájila provoz vysílačů v rámci Vysílací sítě 24 DVB-T2/HEVC (Multiplex 24) také v Moravskoslezském kraji. 30. září 2020 … číst více

Skylink se zaměří na exkluzivní obsah

25.9.2020

Stále více diváků od televize očekává výjimečné zážitky při sledování propracovaných seriálů a kvalitních filmů. Proto provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, … číst více

Multiplex 24 zahájil vysílání ve standardu DVB-T2 také v kraji Vysočina. Zbývá již jen Zlínský a Moravskoslezský kraj

24.9.2020

Společnost Digital Broadcasting s.r.o., provozovatel Vysílací sítě „24“ DVB-T2/HEVC (Multiplex 24), zahájila včera 24. září, provoz 4 vysílačů v rámci kraji Vysočina. Konkrétně … číst více

TOP 5 způsobů, jak digitalizace promění vaše pracoviště

Do roku 2020 bude dle studie IDC vyvinuto až čtvrt miliónu unikátních aplikací typu IoT (Internet věcí). Za vším můžeme hledat digitalizaci. Podívejte se, jaké plusy a mínusy přináší digitalizace do vaší kanceláře.

1. Rozšířená spolupráce

Je známé, že chytré zařízení pomáhá zaměstnancům zůstat v kontaktu, i když jsou v různých kancelářích nebo částech světa. Cloudové služby jim umožňují sdílet velké soubory a videokonferenční nástroje umožňující komunikaci tváří v tvář.

Slyšeli jste však už o robotech? Uživatelé se mohou pomocí tabletu nebo mobilního telefonu připojit do vzdáleného místa s robotem, který se díky video obrazovce stane jejich virtuálním záskokem.

2. Vyšší produktivita

Představte si kávovar, který nepřetržitě komunikuje s vaším chytrým telefonem. Vy si můžete zvolit svoji oblíbenou kávu a začít ji vařit, aniž byste museli opustit své kancelářské křeslo. Jen si pomyslete, kolik času byste ušetřili, když byste nemuseli čekat ve vaší kuchyňce – a představte si všechny ty zprávy ve své schránce, kterými byste se mohli místo toho zabývat.


Studie také ukázaly, že zdraví zaměstnanci jsou produktivnější. I proto společnosti začínají podporovat různé fitness zařízení. Podle společnosti Tractica více než 75 miliónů technologických zařízení, která lze nosit jako součást oděvu na sobě, se bude do roku 2020 používat v kancelářských prostředích a mnohá z nich budou poskytována zdarma jako součást wellness programů společnosti.

3. Vylepšená bezpečnost

Čidla umožňující společnostem sledovat produktivitu zaměstnanců mají další přidanou hodnotu – bezpečnost. Například zařízení začleněné do oděvu může indikovat, zda technik pracující na elektrickém vedení nebo na vzdálené ropné plošině neutrpěl pád. Společnost pak může rychle reagovat a zkontrolovat stav zaměstnance v reálném čase. Pokročilejší zařízení integrovaná do oděvu mohou zachycovat i biotelemetrické údaje, např. tep a dýchání uživatele.

4. Složitější správa zařízení

S rostoucím počtem připojených zařízení roste také složitost jejich řízení. Pracovníci získají kromě obvyklé funkce smartphonu doplňkovou funkci: ovládání zařízení umožňujících IoT.


Mnohé z připravovaných zařízení umožňujících komunikaci s Internetem nebude mít obrazovku a jejich složitost se zvýší díky celé řadě operačních systémů. Zaměstnanci a IT útvary budou mít širší škálu platforem, s nimiž se budou muset potýkat a které budou vyžadovat školení o tom, jak ovládat a spravovat připojená zařízení.

5. Nové role v zaměstnání

Zaměstnání související s cloudem a big daty se více než kdy jindy stávají specializovanější. Výzkumná společnost Gartner uvedla, že počet pracovníků na pozici Chief Digital Officer (CDO) stoupá, a předpovídá, že do roku 2015 bude mít 25 % společností jednoho takového pracovníka, který bude řídit jejich digitální cíle.

V budoucnu začneme častěji vídat hlavní vědecké pracovníky zabývající se daty, datové analytiky a dokonce hlavní pracovníky zkoumající spokojenost zákazníků.

Digitální firma

Digitální firma

Postavíme vám informační systém, který obsáhne vše, co ve firmě řešíte. Veškeré dění od HR přes účetnictví až po analýzy dat tak můžete sledovat na jednom místě, a to třeba ze svého mobilu.SJEDNAT SCHŮZKU ONLINE


Co může digitální firma umět

FIRMA 4.0.AUTOMATIZACE

Vyvíjíme aplikace na míru, takže ta vaše může umět, cokoli si zamanete. Nejlépe to probereme na schůzce, pro představu ale uvádíme přehled nejoblíbenějších výhod digitální firmy:

 • přehledný business inteligence přehled
 • automatizace činností
 • vše na jednom místě v mobilu, tabletu, počítači

SJEDNAT SCHŮZKU ONLINE

Digitální firma

Co už jsme vyvinuli?

Zubní laboratořPřehled o zakázkách, vytíženosti, automatický výpočet mzdy a mnoho dalšího.

Cestovní kancelářAutomatizace přihlašování a správy pro více než 5 000 klientů každý rok.

Výrobce střešních okenJednoduché vytváření nabídek, správa kontaktů, přehled o výrobě a mnoho dalšího.

Jak může vaše aplikace vypadat

Obrázek 1

Budete mít přehled o chodu vaší firmy.Obrázek 2

Získáte užitečné analýzy a přehledy.Obrázek 3

Sledujte harmonogram jednotlivých projektů.

Přesunout se na začátek
Translate »